All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
100w 150w Aluminum Outdoor LED Street Lights Modular SMD Modern Smart With Pole
| Product Name: | China Supplier 60W Aluminum Die Casting Led Street Light |
|---|---|
| Led Light Source: | LUMILEDS 3030 5050 Led |
| Material: | Aluminum Housing |
Outdoor IP66 High Pressure Sodium led Streetlight 200W 150W 100W 50W
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
USB Rechargeable 144W 1500LM Foldable LED Work Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| CRI (Ra>): | 80 |
All In One Solar Led Street Light 100w 150w 200w Aluminum Outdoor Ip65
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
All In One High Power Street Light 200w 300w 400w LiFePO4 Integrated Solar Panel System
| Product Name: | ABS All In One Solar Street Light |
|---|---|
| LED Power: | 200W/300W/400W |
| CCT(K): | 3000K~3500K(warm White)/ 6000K-6500K(cool White) |
China Factory Solar Power All In One Solar Led Street Light 12V 50W 100W 150W 200W Outdoor Energy Saving Motion Sensor
| Cri (ra>): | 80 |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
4500lm 20w 50w 120w Outdoor LED Street Lights Dimmable Energy Saving
| Product Name: | LED Street Light |
|---|---|
| Application: | ROAD, Outdoor Area |
| Input Voltage(V): | AC 85-265V |
Remote Control Integrated Outdoor LED Street Light 300watt 400watt Solar Streetlight All In One With Big Battery
| Product Name: | All In One Solar Street Light |
|---|---|
| Color Temperature: | 6500K Cool White |
| Lamp Body Material: | Aluminum Alloy |
High Lumen All In One Solar Light 100W Super Brightneess
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Smd 2835 Beads IP65 All In One Solar LED Street Light 6500K Ra70
| Product Name: | All In One Solar Street Light |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Light Fixture Form: | Soalr Street Light |

