All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
KCD Industrial Aluminum 100w 200w 300w Security Solar Flood Light High Lumen Rechargeable Solar Floodlights
| Color: | Black |
|---|---|
| Wattage: | 100w |
| Lumenous: | 170lm/w |
Black Body 17000 Lumens Outdoor Solar Flood Lights 50w 100w 200w 300w IP65
| Wattage: | 50W/100W/200W/300W |
|---|---|
| Kelvins: | 2700K/3000K/4000K/5000K/6500K/6700K |
| Warranty: | 3 Years |
High Power Slim 7500lm 50w Solar Led Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
High Lumen All In One Solar LED Street Light IP65 100watt For Garden Parking Lot Area
| Product Name: | Outdoor IP65 Waterproof 20w 40w 60w All In One Led Solar Street Light |
|---|---|
| Lamp Body Material: | Aluminum +PC |
| Modules: | 3 Modules |
High Lumen Ip65 200w Solar Waterproof LED Street Light
| Application: | ROAD |
|---|---|
| Color: | Black |
| Product Name: | KCD TRS05 SOLAR STREET LIGHT 50W 100W |
4500lm High Lumen IP67 Solar Panel Flood Light 50000h Working Lifetime
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Automatic 100W 22000lm IP65 Waterproof LED Street Light Solar High Power Super brigh lamps
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 220V |
KCD Photocell Controller Outdoor IP66 Waterproof Building Site Lamp Parking 50W 100W 150W 200W All in One Solar Led
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 220V |
Explosion Proof Lithium Battery 34000lm Solar Panel Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Rainproof 60W 100W 150W 200W Solar Led Street Light With Pole
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |

