All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
300w Outdoor Ip65 Solar Powered Flood Lights With Timer 2835 Smd Chips
| Product Name: | Led Solar Flood Light |
|---|---|
| Item: | Solar Floodlight |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |
IP65 Waterproof Remote Control Led Street Light Outdoor With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Mono Panels IP67 Projector Solar Floodlight Sensor Flood Lamp 5000 Lumens 100w
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Power: | 60w/100w/150w/200w/300w/400w/500w |
| Voltage: | DC 6V |
ROHS High Lumenes Ip66 80lm/W Outdoor Led Flood Lights
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
200w All In One Solar LED Street Light 14000 Lumens Radar Induction With Battery EMC
| Lamp Body Material: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Led Light Source: | Smd5730 |
| Product Name: | All In One Outdoor Led Solar Street Light |
KCD Outdoor Super Brightness Floodlight High Lumen Commerical IP67 100w 200w 300w 400w 500w 600w Solar Rechargeable
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Product Name: | Solar Flood Light |
| Charging Time: | 6-8 Hours |
100 Watt Solar Outdoor Flood Lights Garden Integrated Sensor Automatic Dusk Till Dawn
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Rated Power: | 100W 120W 200W |
| Product Name: | PC Lens SMD LED Solar Flood Light |
Extension Wire Solar Powered Flood Lights 200w Motion Sensor
| Product Name: | Solar Powered Fence Motion Sensor Home Garden Led Solar Light |
|---|---|
| Working Time: | 8-10 Hours After Fully Charged |
| Charging Time: | 6 Hours |
Solar 30W 50W 100W 150W Outdoor LED Street Lights
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
EMC 30w 60w SMD3030 All In One Solar LED Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |

