All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
150w 200w 250w 300w Integrated All In One Solar Led Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
6M 80M Pole Integrated IP67 80W 90W Solar Powered LED Street Lights
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
All In Two LED Solar Power Street Lights With Battery 300w 500w 1000w Smart Outdoor System
| Product Name: | Waterproof Smd 20w 40w 60w Solar Led Street Light |
|---|---|
| Solar Panel: | Sun Power Mono Crystalline Solar Panel |
| LED Quantity: | 30pcs 5050 |
Energy Saving 200W Ip65 Led Street Lights Solar Powered solar street lights outdoor 10000 lumens with pole
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
High Brightness 100Watt 170lm/w All In One Solar LED Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
IP65 Outdoor Solar LED Flood Light Aluminum 20W 30w 50w 100w 150w 200w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
High Lumens Outdoor Waterproof 100W 200W 300W Solar Flood Light 6500k CCT
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Anti Corrosion Ip67 EMC 20000 Lumen Rechargeable Street Light 30W 50W 100W 150W 200W outdoor high power light
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
Outdoor Ip66 Waterproof Street Light 200w 150w 100w 50w LED Street light 30W streamline design beautiful lights
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
60W Cool White 211.5*251.5*41mm Solar Powered Flood Lights
| Power: | 20w 30w 60w 100w 200w |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w): | 170lm/w |

