All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
China Manufacturer Road Light Integrated 60watt 120watt 180watt 240wat 300w LED Solar Street Lamp
| Solar Panel: | MONO Solar Panel |
|---|---|
| Application: | ROAD |
| Warranty: | 3 Years |
100w 150w 200w Ip65 Integrated Led Solar Street Lamp
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
High-Quality Solar Street Light: Cost-Effective, Solar-Powered Outdoor Lighting Solution. Energy-Efficient LED Solar Street Lamp for Enhanced Safety and Security in Gardens, Pathways, and Driveways
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Item Type: | Solar Street Lamps |
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
Waterproof Ip65 Outdoor 100W All In One Led Solar Street Lamp
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Powerful 3000 Lumens High Power LED Solar Street Lamp Garden Road Luminaria 300w Outdoor Wholesale Solar Sensor
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Solar Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
60watt Stand Alone Pole Integrated Ip66 Solar Street Lamp
| Support Dimmer: | Yes |
|---|---|
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
| Light Source: | LED |
KCD Powerful 3000 Lumens High Power LED Solar Street Lamp Garden Road Luminaria 300w Outdoor Wholesale Solar Sensor
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
IP65 Outdoor ABS High Power Solar Street Light 50w 100w 150w 250w
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Rated Power: | 200W/300W/400W/500W |
| Product Name: | ABS High Power Solar Street Light |
Aluminum Housing Lanscape Outdoor Led Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Input Voltage(V): | DC 6V |
| Lamp Luminous Effiency(lm/w): | 170 |
100W 200W 300W LED Solar Street Light All In One Integrated 170lm/W Efficiency PC Lens
| Product Type: | All In One High Power LED Solar Street Light |
|---|---|
| Wattage: | 100W |
| Luminous Efficiency: | 170lm/W |

