All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
Road Project 50 W 100 W 150 W Led Street Light 265V Smd Slim
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
Aluminum Body 150W IP66 High Lumen Led Street Light rotatable high lumens brand chips
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Waterproof 50 Watt Led Street Lights AC Parking Lot Bright N Scale
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
SMD 3030 Outdoor LED Street Lights 90lm/W 60w 100w 150w 200w 220v For Public Place
| Voltage: | AC85-265V |
|---|---|
| Ra/CRI: | ≥80 |
| Bean Angle: | 60*140° |
Integrated All In One Solar Led Street Light High Lumen Slim Outdoor IP65 Waterproof
| Working Lifetime(Hour): | 50000 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 |
| Warranty(Year): | 5-YEAR |
OEM ODM 220V 150Watt Outdoor LED Street Lights waterproof IP65 rotatable brand chips
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
50 W - 300 W Waterproof LED Flood Lamp Security Sensor Solar Flood Light For Outdoor Wall
| Product Name: | Outdoor Solar Security Sensor Flood Light |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy+monocrystalline Silicon |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |
DC5V 100W Solar Outdoor Flood Lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Cool White Cri85 Aluminum 200 Watt Solar Flood Light
| Ip Rating: | IP 65 Waterproof |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |

