All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
Integrated IP65 60 Watt Solar Led Street Light All In One
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 6V |
| Cri (ra>): | 80 |
KCD 200w 250w Solar Panel Street Light 34000lm OEM Intergrated
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Intelligent Solar Super Bright Led Street Light 200W Waterproof
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Integrated Solar LED Street Light High Lumen 200W Graden Outdoor Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Integrated LED Street Lights IP65 Waterproof Antique Street Lamp 30000 Working Life
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
Warm White Solar Powered Flood Lights Commercial 50 W 100 W 200 W
| Product Name: | Motion Solar Flood Light |
|---|---|
| Light Type: | Solar,Energy Saving,wall Light,LED |
| Protection Level: | IP65 |
KCD Die Casting Aluminum IP65 Waterproof 50w 100w 200w 300w Outdoor Garden Solar LED Rechargeable Flood Light
| Application: | Street, Road, Highway |
|---|---|
| Beam Angle: | 120 Degree |
| Discharge Time: | 6-8Hrs |
IP66 Solar Powered LED Street Lights 100W
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
451.5*174.5*70mm 170lm/W 30W Solar Powered LED Street Lights street lights solar powered commercial grade
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
80CRI 240V 200 W Christmas Solar Powered LED Street Lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |

