All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
Outdoor Ip67 20000 Lumen solar street post lights Rechargeable 100w
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Aluminum Body Energy Saving Solar Street Light 100W Integrated All in One
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Farm 6V Input 60Watt High Power Solar Street Light
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Product Name: | Solar Street Light |
| Power Supply: | Solar |
KCD Outdooor LED All In One Solar Street Light High Power 200W
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
IP65 Waterproof All In One Solar Street Light 200W Energy Saving
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
30W 90W LED Solar Powered Street Lights With Solar Panel Parking Lot Induction Street Lamp
| Lamp Body Material: | Aluminum |
|---|---|
| Item Type: | Solar LED Road Light |
| Application: | ROAD,different Situation |
50w 100w 150w 200w 300w All In One Integrated Solar Street Light Ip65 Ufo Outdoor With Battery
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Rust Proof 50W 60W 100W 180W High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
Led Street Light 80w 90w 150w 240w 250w 500w 800w 900w
| Product Name: | 100w Led Street Light |
|---|---|
| Item: | LED Street Light |
| Type: | High Lumens Waterpoof IP65 Led Street Light |
Garden Led Solar Powered Flood Light IP66 Remote Control Battery 100W 200W 300W
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Product Name: | Solar Flood Light |
| Charging Time: | 6-8 Hours |

