All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
Bridgelux Lithium Solar Street Light All In One Outdoor 500w 1000w Solar LED Street Lamp
| Item Type: | Solar Powered LED Street Lights |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Lamp Body Material: | ABS |
Highway Public Road High Power Solar Street Light Split All In Two 30w 90w 6000k
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | DC 6V |
| Ip Rating: | IP65 |
3 Year Warranty 50W 17000lm Solar Led Street Lamps
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
SMD3030 34000lm 200watt Solar Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Aluminum 200W 300W IP66 SMD Outdoor Pole Road Light Wide range exposure brand chips high power
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 12V |
Kcd Solar Street Light 40w 60w 80w Aluminum Lithium Battery With Solar Charge Controller
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
Stadium Garden Led Solar Lamp DC LED Solar Street Light Super Brightness CRI80 100W
| Body Color: | Gray |
|---|---|
| CRI: | 80 |
| Waterproof IP Grade: | IP65 |
Outdoor 100 Watt Led Solar Street Light IP65 Aluminum Slim Body
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
KCD high brightness waterproof ip65 outdoor road smart controller 100w solar street light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
170lm/w High Lumen All In One Outdoor Solar Street Post Lights Ip65
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |

