All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
Long Lighting 7500lm Integrated 50 Watt Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Waterproof Anti Theft All In One Solar Street Light 30 Watt dusk to dawn 400w/u/ed28/ps m155/e
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Cool White 60W 100W 150W 200W Led Solar Pole Lights
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
RoHS Explosion Proof 170lm/W High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
Aluminum Lithium Battery 2700k Solar Street Light Charge Controller
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
Aluminum Integrated All In One Solar Street Light 200W High Efficiency With Lithium Battery
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
OEM ODM Waterproof Aluminum 60watt Solar Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Aluminum High Power Solar Street Light Motion Sensor DC 100 W 200 W 300 W IP66 Outdoor Street Lamp
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | DC 6V |
| Cri (ra>): | 80 |
DC 6V Integrated Solar Street Light 90w 15300 Lumens Smd Beads 5V 12W Solar Powered Street Lamp
| Input Voltage: | DC 6V |
|---|---|
| Wattage: | 90W |
| Luminous Efficiency: | 15300lumens |
Lithium Battery 100w 150w All In One Solar LED Street Light Control Waterproof Solar Street Lamps
| Solar Panel: | 18V80W Solar Panel(mono Crystalline Silicon) |
|---|---|
| Battery Capacity: | Lithium Battery 12.8V 30AH |
| Specical Function: | Automatic Dust Sweeping And Snow Cleaning |

