All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
IP67 Waterproof Aluminum 200W Integrated Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Wholesale Aluminum Housing All in One Solar Powered Street Lamp Outdoor Garden Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 30000 |
| Application: | Outdoor,garden,road,etc |
LiFePO4 Battery SMD 200W 150W High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
All In One Integrated Solar Street Light 50w 100w 150w 200w 300w Ip65 Ufo Outdoor With Battery
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Integrated 200W Solar Street Light IP67 Waterproof Motion Sensor Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Highway Public Road Solar Street Light 30w 90w 200w Aluminum Alloy IP65 6000k
| Lifetime: | >50000 Hours |
|---|---|
| LED Flood Lighting Warranty: | 3 Years |
| Working Mode: | PIR Sensor And Light Control |
3000k LED High Power Solar Street Light Photovoltaic Pole Mounted 30watt 60watt 100watt
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Wateproof |
| Product Name: | All In One Solar Led Street Light |
15000lm High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
60W 90W 250W 15000lm High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Led Chip Ip66 Stand Alone Split 6500k Solar Panel Street Lamp
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |

