All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
Outdoor Led Solar Powered Flood Light 10W 20W 40W 200w 500w With Remote
| Application: | Street, Road, Highway |
|---|---|
| Beam Angle: | 120 Degree |
| Discharge Time: | 6-8Hrs |
60 W 100 W 200 W LED Solar Outdoor Flood Light Security Powered Commercial Landscape Warm White
| Product Name: | Solar Flood Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(v): | 6V |
Multifunctional 200watt LED Solar Flood Light IP65 With Remote Control
| Product Name: | LED Solar Garden Light |
|---|---|
| Application: | LANDSCAPE,Garden Square Park,outdoor |
| Type: | Multifunctional Decoration Solar Flood Light |
RGB Solar Powered Flood Lights Led 30w 60w 200w Sport Ground
| Led Qty: | 36led |
|---|---|
| Working Time: | 10-12 Hours (color Changing Mode) 8-10 Hours (fixed One Color Mde) |
| Type: | Multifunctional Solar Decoration Light |
High Lumens Separate SMD 100Watt Solar Street Light waterproof IP65 Wide range exposure
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
30000h Life 200w Polycrystalline High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Landscape Dusk To Dawn 17000lm Solar Street Light 100w
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
LiFePO4 Battery IP65 6500K 100w Solar Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
CE Certificated 200W IP65 Outdoor Lighting Street Lamps rotatable high lumens brand chips for street
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
RoHS Outdoor SMD 100Watt 12v Dc Solar Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |

