All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
100w 150w Solar Powered Street Lamp Aluminum Alloy Smart Cob Unibody
| Input Voltage(V):: | DC12V |
|---|---|
| CRI (Ra>):: | 80 |
| Working Temperature(℃):: | -20~+50 |
High Lumen All In One Outdoor Solar Power Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |
Bridgelux Smd IP66 200w Waterproof LED Street Light With Pole
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |
High Lumen Outdoor Ip65 150 Watt Solar Led Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Aluminum IP65 Outdoor Waterproof Solar 60w Led Flood Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(V): | 6V |
| Lamp Luminous Flux(lm): | 10200 |
Outdoor Waterproof Ip67 Led 4500lm 150w Solar Panel Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
30000h Life IP65 100lm/W Waterproof LED Street Light With Solar Panel
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
High Lumen IP65 Waterproof 6500K 100W 150W 200W Waterproof LED Street Light
| Support Dimmer: | Yes |
|---|---|
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
| Light Source: | LED |
DC Photoelectric Battery Solar Energy Street Lights AC85-265V Long Time Work
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
300W High Lumen Led Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |

