All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 277 Products.
100w 150w Aluminum Outdoor LED Street Lights Modular SMD Modern Smart With Pole
| Product Name: | China Supplier 60W Aluminum Die Casting Led Street Light |
|---|---|
| Led Light Source: | LUMILEDS 3030 5050 Led |
| Material: | Aluminum Housing |
IP67 Super Brightness Solar Street Light 100W Outdoor Rechargeble LED Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 12V |
300W High Lumen Led Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Super Brightness Solar Street Light 100W Outdoor Rechargeable Led Street Light
| Product Name: | 100w Led Street Light |
|---|---|
| Item: | LED Street Light |
| Type: | High Lumens Waterpoof IP65 Led Street Light |
Super Brightness Slim Outdoor Street Light 100W IP65 Waterproof
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 12V |
IP65 All In One Solar LED Street Light Monocrystalline Solar Panel 34000lm PC Lens
| Working Time: | 50,000 Hours |
|---|---|
| Solar Panel: | Monocrystalline |
| Wattage: | 100W/200W/300W |
30W 50W 100W 150W 200W 10000lm Smart Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
90 Degree 10kv Surge 25 Watts Waterproof Led Street Light
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
All In One Solar Led Street Light 100w 150w 200w Aluminum Outdoor Ip65
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Square KCD 40w 50w Led Corn Bulb Outdoor Street Light 220v
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |

