All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 271 Products.
All In One High Power Street Light 200w 300w 400w LiFePO4 Integrated Solar Panel System
| Product Name: | ABS All In One Solar Street Light |
|---|---|
| LED Power: | 200W/300W/400W |
| CCT(K): | 3000K~3500K(warm White)/ 6000K-6500K(cool White) |
Energy Systems Solar Street Light 200W High Lumen With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Aluminum Integrated All In One Solar Street Light 200W High Efficiency With Lithium Battery
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Intelligent Solar Super Bright Led Street Light 200W Waterproof
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
High Lumen All In One Outdoor Solar Power Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |
2700-6500K Outdoor LED Street Lights 200w Roadway Pathway Parking Lot 30000 Lumen
| Power: | 200W |
|---|---|
| INPUT VOLTAGE: | AC120-277V |
| MATERIAL: | ALUMINUM |
All In Two LED Solar Power Street Lights With Battery 300w 500w 1000w Smart Outdoor System
| Product Name: | Waterproof Smd 20w 40w 60w Solar Led Street Light |
|---|---|
| Solar Panel: | Sun Power Mono Crystalline Solar Panel |
| LED Quantity: | 30pcs 5050 |
Outdoor Energy Saving Solar Street Light 200W High Lumen Led Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Outdoor Ip66 Waterproof Street Light 200w 150w 100w 50w LED Street light 30W streamline design beautiful lights
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
30W 90W LED Solar Powered Street Lights With Solar Panel Parking Lot Induction Street Lamp
| Lamp Body Material: | Aluminum |
|---|---|
| Item Type: | Solar LED Road Light |
| Application: | ROAD,different Situation |

