All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 277 Products.
IP65 Waterproof Solar Street Light with 100w-400w Power and 50000 Hours Lifespan for Outdoor Use
| IP Rating: | IP65 |
|---|---|
| Color Rendering Index: | 95 |
| Color Temperature: | 2700-6500K |
100 W 200 W 300 W Solar Powered LED Street Lights SMD2835 LiFePO4 Battery
| Product Name: | Solar Powered LED Street Lights |
|---|---|
| Wattage: | 100w/200w/300w |
| Light Source: | LED |
Waterproof Solar LED Street Light 100W Aluminum All In One LiFePO4 Battery 170lm/W
| Color: | Gray |
|---|---|
| Housing Material: | Die Casting Aluminum |
| Light Fixture Form: | Solar Street Light |
IP66 Waterproof Smart Street Light 30W High Brightness With Motion Sensor
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Explosion Proof IP65 Outdoor Waterproof Solar Street Light 30W 50W 100W 150W 200W
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
High Power IP65 All In One Solar Street Courtyard Light 2700K CCT
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
IP65 Outdoor ABS High Power Solar Street Light 50w 100w 150w 250w
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Rated Power: | 200W/300W/400W/500W |
| Product Name: | ABS High Power Solar Street Light |
2700K High Power LED Street Lights 50 W 100 W 150 W LED Road Lamp
| Housing Material: | Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Item Type: | LED Street Light |
| Keywords: | Outdoor Led Street Lights Lamp |
80CRI 240V 200 W Christmas Solar Powered LED Street Lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Anti Corrosion Ip67 EMC 20000 Lumen Rechargeable Street Light 30W 50W 100W 150W 200W outdoor high power light
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |

