All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 277 Products.
Aluminum IP65 Outdoor LED Street Lights Modular SMD Smart AC 120w 150w 500w
| Power Supply: | AC |
|---|---|
| Type: | High Lumens Waterpoof IP65 Led Street Light |
| Usage: | Street Road Garden Square |
IP66 Outdoor LED Street Lights Top Post Solid Cable Commercial Smart Control System For Park Shop
| Power: | 30W/60W/80W/100W120W/150W/180W/200W |
|---|---|
| Item: | LED Street Light |
| Type: | High Lumens Waterpoof IP65 Led Street Light |
300w Outdoor Ip65 Solar Powered Flood Lights With Timer 2835 Smd Chips
| Product Name: | Led Solar Flood Light |
|---|---|
| Item: | Solar Floodlight |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |
120lm/W 24000 Lumen Outdoor LED Street Lights For Roadway Highway
| Model Number: | RL 200W |
|---|---|
| Power: | 30W/50W/100W/150W/200W |
| Waterproof Grade: | IP 65 Waterproof Outdoor |
Garden Outdoor LED Street Light Waterproof IP65 High Power High Brightness 150W Road Pole Lamp
| Product Name: | LED Street Light |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
| Type: | Road Light LED Street Lamp |
Wholesale Aluminum Housing All in One Solar Powered Street Lamp Outdoor 200W 300W 400W 500W Garden Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Application: | Outdoor,garden,road,etc |
Integrated LED Street Lights IP65 Waterproof Antique Street Lamp 30000 Working Life
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
Aluminum Waterproof Solar LED Street Light High Lumen Separated Panel Street Light 100W
| CRI (Ra>):: | 80 |
|---|---|
| Working Temperature(℃):: | -20~+50 |
| IP Rating:: | IP65 |
IP66 Waterproof Anti Corrosion Led 100 Watt Street Light High Brightness
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
Integrated LED Street Lights 50 Watt Garden Landscape Lighting Waterproof
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |

