All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 271 Products.
All In One Solar Powered LED Street Lights IP65 Green Energy ABS Radar Sensor 200 W 300 W 400 W
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | DC 6V |
| Item Type: | Solar Street Lights |
IP65 170lm/W Solar Waterproof LED Street Lights 50w 200w
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 6V |
High Lumen Outdoor Waterproof Ip67 Led 12v 150w Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
200w All In One Solar LED Street Light 14000 Lumens Radar Induction With Battery EMC
| Lamp Body Material: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Led Light Source: | Smd5730 |
| Product Name: | All In One Outdoor Led Solar Street Light |
120lm/w Waterproof LED Street Light 50watt 100watt 150watt Aluminium Housing
| Item Type: | Street Lights |
|---|---|
| Application: | ROAD,Roadway,outdoor,garden |
| Keyword: | Optical Lens Outdoor 20w/30w/50w/100w Led Street Light |
Aluminum Housing Lanscape Outdoor Led Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Input Voltage(V): | DC 6V |
| Lamp Luminous Effiency(lm/w): | 170 |
30000h Expressway 2700K Waterproof Led Street Light
| Product Name: | 200w Led Street Light |
|---|---|
| Power: | 30W/50W/100W/150W/200W |
| Material: | Aluminum |
SMD3030 34000lm 200watt Solar Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Integrated Ultra Thin Solar LED Street Light Brigelux Smd 300W
| Power: | 300W |
|---|---|
| Solar Panel: | 5V/30W Monocrystalline Silicon |
| Light Source: | LED |
1000w 5000w All In One LED Solar Para Exterior 500w 90w 300w 100w Street Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Item Type: | Solar Street Lights |
| Working Lifetime(hour): | 50000 |

