All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 271 Products.
Automatic 100W 22000lm IP65 Waterproof LED Street Light Solar High Power Super brigh lamps
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 220V |
Solar Powered 670*260*110mm 150W Waterproof LED Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
High Power solar street light Lumileds 20W 30W 50W 60W 120W 300W Solar Waterproof LED Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Road Lighting Outdoor 150W Solar LED Street Lights 2700K-6500K
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
6M 80M Pole Integrated IP67 80W 90W Solar Powered LED Street Lights
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Anti Corrosion Ip67 EMC 20000 Lumen Rechargeable Street Light 30W 50W 100W 150W 200W outdoor high power light
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
Aluminum High Power Solar Street Light Motion Sensor DC 100 W 200 W 300 W IP66 Outdoor Street Lamp
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | DC 6V |
| Cri (ra>): | 80 |
20 W 30 W 60 W High Power Solar Street Light LED Roadway lamp Daylight Control
| Product Name: | Integrated LED Solar Street Light Solar LED Light |
|---|---|
| Power: | 100w/200w/300w/400w |
| Keyword: | Lamp High Lumen Outdoor LED Solar Street Light |
Remote Control Integrated Outdoor LED Street Light 300watt 400watt Solar Streetlight All In One With Big Battery
| Product Name: | All In One Solar Street Light |
|---|---|
| Color Temperature: | 6500K Cool White |
| Lamp Body Material: | Aluminum Alloy |
Rainproof 60W 100W 150W 200W Solar Led Street Light With Pole
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |

