All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 271 Products.
Smd 2835 Beads IP65 All In One Solar LED Street Light 6500K Ra70
| Product Name: | All In One Solar Street Light |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Light Fixture Form: | Soalr Street Light |
KCD Automatic Retrofit Smart High Quality AC Energy Outdoor Garden 220v 40w 65w 80w 90w 150w 200w COB LED Street Light
| Application: | LED Street Light |
|---|---|
| Waterproof Grade: | IP65 |
| Service Life: | >50000h |
All In One Solar Street Light High Lumen 50W Outdoor LED Street Light
| CRI (Ra>):: | 80 |
|---|---|
| Working Temperature(℃):: | -20~+50 |
| IP Rating:: | IP65 |
IP65 Waterproof 100Watt Solar Street Light Super Bright
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 5V/6V |
| CRI(Ra>): | 80 |
60w Induction Solar Powered LED Street Lights 6000 Lumens With Panel
| Product Name: | High Power Integrated Solar Street Light |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Power: | 100w |
High Brightness Motion Sensor 30W Outdoor LED Street Lights
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Garden Led Solar Powered Flood Light IP66 Remote Control Battery 100W 200W 300W
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Product Name: | Solar Flood Light |
| Charging Time: | 6-8 Hours |
Die Cast Aluminum Street Light 50W Outdoor With Remote Control
| Name: | SMD Modular LED Street Light |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
| Application: | LANDSCAPE, Urban Road |
Industrial Aluminum Solar LED Street Lights 60w 100w 500w With Pole
| Product Name: | 100W Solar Street Light |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| Material: | Aluminum |
3000k LED High Power Solar Street Light Photovoltaic Pole Mounted 30watt 60watt 100watt
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Wateproof |
| Product Name: | All In One Solar Led Street Light |

