All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 271 Products.
High power solar street light Waterproof outdoor ROHS 150W 16500lm 590*270*110mm Solar Garden Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 220V |
Energy Saving led street light Aluminium housing
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
OEM ODM Galvanized Ip65 30W Solar Cobrahead Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
High Lumens Portable 100watt Solar Powered LED Street Lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
IP65 Waterproof Integrated 300w Led Solar Street Light Outdoor
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Integrated Led Solar Battery Street Light Ip65 Aluminum Alloy 50w 100w 150w 200w
| Lifespan (hours):: | 50000 |
|---|---|
| Working Time (hours):: | 50000 |
| CRI (Ra>):: | 80 |
50W 100W 150W 200W Led Street Light IP65 Outdoor For Garden Road
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 220V |
Waterproof 50 Watt Led Street Lights AC Parking Lot Bright N Scale
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
4500lm 20w 50w 120w Outdoor LED Street Lights Dimmable Energy Saving
| Product Name: | LED Street Light |
|---|---|
| Application: | ROAD, Outdoor Area |
| Input Voltage(V): | AC 85-265V |
IP67 Super Brightness Solar Street Light 100W Outdoor Rechargeble LED Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 12V |

