All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 277 Products.
187*216.7*28mm 12v 110lm/W Outdoor LED Flood Lights 50w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
High Lumen Slim 137.3*156.3*30mm Outdoor LED Flood Lights 20w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Waterproof IP65 Solar Flood Light 20W 30W 50W 100W 150W 200W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
SMD2835 Aluminum Highbay Led Lights IP65 100W 200W 300W 500W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
High Lumen Lighting Ip66 300w Ring Solar Floodlight
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
Waterproof Ip65 Outdoor LED Solar Landscape Flood Lights 80ra
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
24000 Lumen Outdoor 200w LED Flood Light Good Heat Sinkging 80 CRI 120° Degree 320 Led Beads
| Power: | 200W |
|---|---|
| Luminous Efficiiency: | 120lm/W |
| Lumen Flux: | 24000lm |
Badminton Court 170lm/W Industrial LED High Bay Light
| Input Voltage(V): | 220-240V |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(lm): | 100-110lm/w |
| CRI (Ra>): | 80 |
200W Ip65 Rechargeable Led Solar Dusk To Dawn Floodlight waterproof super bright for garden
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| Beam Angle(°): | 120 |
100 W 150 W 200 W LED Solar Outdoor Flood Lights Ground Mounted Projector Light Builders
| Product Name: | Solar Outdoor Light With Motion Sensor |
|---|---|
| Power: | 50W/100W/200W/300W |
| Keyword: | Outdoor DC Solar Waterproof Flood Lights |

