All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 277 Products.
Wholesale Aluminum Housing All in One Solar Powered Street Lamp Outdoor Garden Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 30000 |
| Application: | Outdoor,garden,road,etc |
IP65 Outdoor Solar LED Flood Light Aluminum 20W 30w 50w 100w 150w 200w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
High Lumens Outdoor Waterproof 100W 200W 300W Solar Flood Light 6500k CCT
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
IP65 Outdoor 50W 100W 150W 200W LED Solar Flood Light KCD Cast Aluminum
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Cool White Cri85 Aluminum 200 Watt Solar Flood Light
| Ip Rating: | IP 65 Waterproof |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
IP65 Outdoor Waterproof SMD Aluminum 20W 30w 50w 100w 150w 200w Led Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Waterproof IP66 Integrated 20W Solar Sensor Light high power for garden road factory bright
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
100w High Powered LED Solar Flood Lights With Motion Sensor Outdoor Dusk To Dawn
| LED Power: | 100W/200W/300W |
|---|---|
| LED Luminous Flux: | 170LM/W |
| CCT: | 3000K-6000K |
Explosion Proof 100W 300W Led Solar Flood Light For Gym
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |

