All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 279 Products.
100 Watt Solar Outdoor Flood Lights Garden Integrated Sensor Automatic Dusk Till Dawn
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Rated Power: | 100W 120W 200W |
| Product Name: | PC Lens SMD LED Solar Flood Light |
KCD Die Casting Aluminum IP65 Waterproof 50w 100w 200w 300w Outdoor Garden Solar LED Rechargeable Flood Light
| Application: | Street, Road, Highway |
|---|---|
| Beam Angle: | 120 Degree |
| Discharge Time: | 6-8Hrs |
Multifunctional 200watt LED Solar Flood Light IP65 With Remote Control
| Product Name: | LED Solar Garden Light |
|---|---|
| Application: | LANDSCAPE,Garden Square Park,outdoor |
| Type: | Multifunctional Decoration Solar Flood Light |
30X30X15cm 90lm/W 6500K 200w LED High Bay Lights
| Input Voltage(V): | 85-265V |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(lm): | 8000 |
| CRI (Ra>): | 80 |
60watt Stand Alone Pole Integrated Ip66 Solar Street Lamp
| Support Dimmer: | Yes |
|---|---|
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
| Light Source: | LED |
IP65 Waterproof Outdoor Smart LED Solar Powered Motion Flood Lights 60W Energy Saving
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
IP65 Waterproof led outdoor flood lights 20W 30W 50W 100W 150W 200W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
100W 200W SMD2835 Solar Powered Led Flood Light 2700~6500K
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
SMD Aluminum Led Outdoor Security Floodlight IP65 10W 20W 30W 200W 400W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Outdoor Tree Lighting Led Flood Light 20W 30W 50W 100W 150W 200W IP66
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |

