All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 277 Products.
Square Foldable, Rotatable, Light And Portable 18v 18w 48w LED Work Light With 120° Beam Angle
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| CRI (Ra>): | 80 |
20w 30w 50w High Lumen Portable Led Flood Work Clamp USB Rechargeable
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| CRI (Ra>): | 80 |
High Lumen IP65 100w Industrial LED High Bay Light
| Input Voltage(V): | 85-265 |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(lm): | 8000 |
| CRI (Ra>): | 80 |
China Manufacturer Road Light Integrated 60watt 120watt 180watt 240wat 300w LED Solar Street Lamp
| Solar Panel: | MONO Solar Panel |
|---|---|
| Application: | ROAD |
| Warranty: | 3 Years |
Industrial Warehouse 200w LED High Bay Lights Fixtures Super Brightness UFO Shed Lighting
| Item Type: | High Bay Lights |
|---|---|
| Warranty(years): | 3 |
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
2024 New Energy Saving Outdoor Solar Panel Streetlight All-in-one Led Solar Street Light Solar Street Light Outdoor
| Work Time: | 10-15hour/day,5-7rainy Day |
|---|---|
| Luminaire: | 170 Lm/ W |
| LED Life Time: | 50000hours |
Sport Architectural 50watt Outdoor LED Flood Lights Water Resistant
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| Beam Angle(°): | 120 |
CRI80 6500K 50 W Solar Outdoor Flood Lights Gray ABS LiFePO4 High Efficiency
| Wattage: | 50W |
|---|---|
| Light Form: | Solar Outdoor Flood Lights |
| Control Method: | Light Control&remote Control |
Long Distance 20W 30W 50W 100W Construction Flood Light Wholesale price all in one led flood light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
| Color: | Silver |
IP66 150W 100W 60W 30W Solar Flood Light With Remote Control
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |

