All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 278 Products.
Waterproof Ip65 Outdoor 100W All In One Led Solar Street Lamp
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
200watt Outdoor LED Street Lamp 30000 Lumens 6500K 120° Beam Angle
| Input Voltage: | AC 85~265V |
|---|---|
| Color Temperature: | 3000-6500K |
| Beam Angle: | 120° |
150w 200w 250w 300w Integrated All In One Solar Led Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
KCD Photocell Controller Outdoor IP66 Waterproof Building Site Lamp Parking 50W 100W 150W 200W All in One Solar Led
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 220V |
CE Certificated 200W IP65 Outdoor Lighting Street Lamps rotatable high lumens brand chips for street
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Led Street Light 80w 90w 150w 240w 250w 500w 800w 900w
| Product Name: | 100w Led Street Light |
|---|---|
| Item: | LED Street Light |
| Type: | High Lumens Waterpoof IP65 Led Street Light |
Security Waterproof Ip65 200 Watt Led Flood Light Solar
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
High Lumens Outdoor Waterproof 100W 150W 200W All In One Solar Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 5V/6V |
| CRI(Ra>): | 80 |
100w 150w 200w Ip65 Integrated Led Solar Street Lamp
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
Outdoor IP66 High Pressure Sodium led Streetlight 200W 150W 100W 50W
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |

