All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 277 Products.
CE RoHS Parking Lot Area Remote Control IP65 50w 1100w 50w 200w
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
13500lm 150W Outdoor LED Flood Lights waterproof IP65 high lumens for house
| Light Source: | LED |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
| Color: | Silver |
50Watt Outdoor LED Flood Lights waterproof IP65 high lumens commercial grade outdoor 10000 lumens 6000
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
AC100-240V Outdoor 150w Led Flood Light IP65 2700-6500K
| Light Source: | LED |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
| Color: | Silver |
Ip65 ABS Outdoor LED Solar Flood Light 30w 40w 80w 100w 200w Floodlight
| Control Mode: | Light Control + Remote Control + Time Control |
|---|---|
| Mask Material: | PC |
| Color: | Black |
6500K Solar Outdoor Flood Lights Dusk To Dawn Security Motion Sensors 500w 1000w
| Product Name: | Solar Outdoor Flood Light |
|---|---|
| Light Type: | Solar LED |
| Color Temperature: | 6500K Cool White |
KCD Industrial Aluminum 100w 200w 300w Security Solar Flood Light High Lumen Rechargeable Solar Floodlights
| Color: | Black |
|---|---|
| Wattage: | 100w |
| Lumenous: | 170lm/w |
342x152mm Industrial LED High Bay Light so thin waterproof IP65
| Input Voltage(V): | 85-265 |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(lm): | 8000 |
| CRI (Ra>): | 80 |
150W 43X43X16cm 6kg Ufo Led High Bay Light
| Input Voltage(V): | 85-265 |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(lm): | 18000 |
| CRI (Ra>): | 80 |
USB Rechargeable 144W 1500LM Foldable LED Work Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| CRI (Ra>): | 80 |

