All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 277 Products.
SMD2835 Beads 100W IP65 Outdoor LED Flood Lights High Lumen Super Bright
| Wattage: | 100W |
|---|---|
| Product Type: | Outdoor LED Flood Light |
| Housing Material: | High Quality Aluminum |
Aluminum Housing IP65 Waterproof 100 Watt Solar Led Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Cast Aluminum Outdoor Waterproof 100w Solar LED Flood Light
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
60 W 100 W 200 W LED Solar Outdoor Flood Light Security Powered Commercial Landscape Warm White
| Product Name: | Solar Flood Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(v): | 6V |
Low Profile Residential LED Outside Flood Lights Dimmable Color Changing 50 Watt 100 Watt
| LED Flood Lighting Power: | 20W/30W/50W/100W/150W/200W |
|---|---|
| LED Driver: | Led Driver/ 0-10v Led Dimming Driver/ Dali Dimming Led Driver |
| Input Voltage: | AC85-265V, 50/60HZ |
Black Body 17000 Lumens Outdoor Solar Flood Lights 50w 100w 200w 300w IP65
| Wattage: | 50W/100W/200W/300W |
|---|---|
| Kelvins: | 2700K/3000K/4000K/5000K/6500K/6700K |
| Warranty: | 3 Years |
KCD Outdoor Super Brightness Floodlight High Lumen Commerical IP67 100w 200w 300w 400w 500w 600w Solar Rechargeable
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Product Name: | Solar Flood Light |
| Charging Time: | 6-8 Hours |
Bridgelux Chip 6500k 30w Solar Outdoor Flood Lights With On Off Switch IP65 waterproof outdoor garden lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
30W 50W 100W 200W 300W Outdoor Flood Light Waterproof Refletor Projecteur Led Flood Lamp For Stadium
| Beam Angle: | 120° |
|---|---|
| CRI: | >80 |
| Color Temperature: | 3000K-6000K |

