All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
Outdoor Energy Saving Solar Street Light 200W High Lumen Led Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Security Waterproof Ip65 200 Watt Led Flood Light Solar
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
IP65 Street Lighting 200W Solar Panel Flood Light 80lm/w
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC200-240V |
High Brightness IP65 5000k Led Flood Light 50W 100W 200W 300W 500W
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
20W 150W 200W IP66 Energy Saving Solar Powered Flood Lights waterproof IP65 easy install
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Aluminum ABS 150lm/w Ra85 Solar Powered Flood Lights
| Ip Rating: | IP 65 Waterproof |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Cri (ra>): | 85 |
150W Outdoor Waterproof LED Flood Light Alminum Housing Sport Lighting High Power
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Brigdelux 5050 100W 170lm/W All In One Solar LED Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Lithium Battery 100w 150w All In One Solar LED Street Light Control Waterproof Solar Street Lamps
| Solar Panel: | 18V80W Solar Panel(mono Crystalline Silicon) |
|---|---|
| Battery Capacity: | Lithium Battery 12.8V 30AH |
| Specical Function: | Automatic Dust Sweeping And Snow Cleaning |
KCD Mini Long Distance 20w 50w 100w Motion Sensor RGB SMD New Design IP66 Outdoor Reflector LED Flood Light With Stand
| Productname: | Led Flood Light |
|---|---|
| Lifetime: | 35000 Hours |
| Thd: | <12% |

