All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
High Brightness 30w DC5V 5100lm Solar Outdoor Flood Lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Slim Outdoor Ip65 400watt 500watt Solar Motion Flood Light
| Material: | Die-cast Aluminum |
|---|---|
| Power: | 50w/100w/200w/300w/400w/500w |
| Item Type: | Energy Saving Outdoor Led Flood Light |
60W Outdoor Solar Garden Landscape Led Flood Light With Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Aluminum Body 30Watt 5100lm Solar Outdoor Flood Lights
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Aluminum Housing 150W Solar Outdoor Flood Lights High Brightness With Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Outdoor Solar Power Flood Light 30W Energy Saving Landscape
| Product Name: | Solar Flood Light |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Flood Light |
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
IP65 Outdoor Waterproof SMD Aluminum 20W 30w 50w 100w 150w 200w Led Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
4500lm High Lumen IP67 Solar Panel Flood Light 50000h Working Lifetime
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
IP65 20W 30W 50W SMD2835 Outdoor LED Flood Lights high power super brigh waterproof use anywhere 100 watt
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
KCD SMD Outdoor LED Flood Lights IP65 Rechargeable Cool White Waterproof Aluminum
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 120 |
| Working Lifetime(Hour): | 50000 |

