All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
AC100-240V Outdoor 150w Led Flood Light IP65 2700-6500K
| Light Source: | LED |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
| Color: | Silver |
13500lm 150W Outdoor LED Flood Lights waterproof IP65 high lumens for house
| Light Source: | LED |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
| Color: | Silver |
SMD2835 Outdoor LED Flood Lights
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
20w 30w 60w 100w 200w Solar Security Flood Lights All In One Outdoor Rgb For Warehouse
| Color Temperature(CCT):: | 2700~6500K |
|---|---|
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w):: | 170, 100lm-150lm/w |
| CRI (Ra>):: | 80 |
KCD Outdoor LED Flood Light IP65 Industrial Die Cast Aluminum High Temperature Resistant 100 Watt
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Outdoor Led Solar Powered Flood Light 10W 20W 40W 200w 500w With Remote
| Application: | Street, Road, Highway |
|---|---|
| Beam Angle: | 120 Degree |
| Discharge Time: | 6-8Hrs |
Waterproof 100 Watt 150 Watt Solar Outdoor Flood Lights
| Ip Rating: | IP66 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90 |
| Led Light Source: | LED |
6500K Solar Outdoor Flood Lights Dusk To Dawn Security Motion Sensors 500w 1000w
| Product Name: | Solar Outdoor Flood Light |
|---|---|
| Light Type: | Solar LED |
| Color Temperature: | 6500K Cool White |
SMD2835 IP65 Waterproof Outdoor Garden Solar Powered Flood Lights 100 Watt
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
IP65 Die Cast Aluminum Led Flood Light 100W High Temperature Resistant
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |

