All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
30W 60W 100W All In One Solar Led Street Light Outdoor Energy Saving IP65
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Waterproof Outdoor LED Flood Lights 100 W 150 W 200 W For Garden
| Item Type: | Flood Lights |
|---|---|
| Led Light Source: | SMD |
| Beam Angle(°): | 120 Degree |
100 W 150 W 200 W LED Solar Outdoor Flood Lights Ground Mounted Projector Light Builders
| Product Name: | Solar Outdoor Light With Motion Sensor |
|---|---|
| Power: | 50W/100W/200W/300W |
| Keyword: | Outdoor DC Solar Waterproof Flood Lights |
SMD 2835 LED Solar Powered Flood Lights 100 W High Power Waterproof Long Lifespan
| Light Serier: | TK09 SOLAR Power Flood Light |
|---|---|
| Power: | 100W |
| Body Material: | High Quality ABS |
Outdoor Tree Lighting Led Flood Light 20W 30W 50W 100W 150W 200W IP66
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Slim 20W 30W 50W 60W 100W IP65 Solar Powered Flood Lights
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
High Lumen 70000 Lumen Dustproof Solar Outdoor Flood Lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
100W 200W SMD2835 Solar Powered Led Flood Light 2700~6500K
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Waterproof 30W 172*201*41mm Solar Powered Flood Lights
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |

