All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
Mini Ip65 1800lm 20w Rechargeable Led Flood Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
| Color: | Silver |
Garden LED Solar Powered Flood Lights 30w 60w 100w Super Bright Security Long Life IP67
| Type: | Solar Powered Flood Lights |
|---|---|
| Color Temperature(CCT): | 3000~6500K |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
SMD Solar Powered LED Flood Light With Sensor Stadium Sports Field 20W 60W
| Product Name: | Smd Led Solar Powered Flood Lights |
|---|---|
| Type: | Led Solar Flood Light |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |
Super Bright 60W 190*219.5*45mm Solar Outdoor Flood Lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Industrial All In One IP67 Solar Outdoor Flood Lights 100W
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Black SMD2835 Solar Outdoor Flood Lights Super Bright 100W 17000lm
| Color: | Black |
|---|---|
| Housing Material: | Aluminum |
| Wattage: | 100 |
SMD2835 Integrated Stadium Solar Powered Flood Lights 25w 40w 60w 100w 200w
| CRI: | >80 |
|---|---|
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w): | 170 |
| Light Source: | SMD2835 |
200Watt Solar Outdoor Flood Lights KCD aluminum housing 20000 lumen 250w led solar flood light for outdoor
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
KCD Stadium Smart Large Portable Ip65 Led Flood Light 50w
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | High Power Led Chip |
| Material: | Die-cast Aluminum |
2700K 100 W Security Waterproof Outdoor LED Flood Lights
| Light Source: | Epistar/bridgelux Chip/bridgelux |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 80 |

