All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
3 Year Warranty 100watt Solar Landscape Flood Lights
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Waterproof Ip65 Outdoor LED Solar Landscape Flood Lights 80ra
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
Aluminum Solar Outdoor Flood Lights 100W 150W 200W High Power Dusk To Dawn With Motion Sensor
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
|---|---|
| Lamp Body Material: | Aluminum |
| Power: | 30w/60w/100w/150w/200w |
150 Watt LED Solar Outdoor Flood Lights Dusk To Dawn Security Pir Sensor Motion
| Product Name: | Solar Flood Light |
|---|---|
| Lamp Body Material: | Aluminum |
| Input Voltage(V): | DC 6V |
Aluminum IP65 Outdoor Waterproof Solar 60w Led Flood Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(V): | 6V |
| Lamp Luminous Flux(lm): | 10200 |
LED Solar Panel Flood Light 100Watt 200Watt 300Watt Outdoor Landscape Projector Lamp
| Light Type: | Solar,Energy Saving,LED |
|---|---|
| Protection Level: | IP65 |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |
Energy Saving Exterior Led Flood Lights Remote Control Waterproof IP65 300W
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
187*216.7*28mm 12v 110lm/W Outdoor LED Flood Lights 50w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
High Lumen Slim 137.3*156.3*30mm Outdoor LED Flood Lights 20w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Aluminum Housing 30w LED Solar Powered Flood Light Dusk Till Dawn 12 Hour
| Product Name: | Solar Powered Fence Motion Sensor Home Garden Led Solar Light |
|---|---|
| Application: | LANDSCAPE,led Garden Lighting,outdoor |
| Type: | Multifunctional Solar Decoration Light |

