All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
KCD 30w 50w 100w 200w 300w 600w Brightest Lens Slim Dusk To Dawn Outdoor IP65 Garden Solar Powered RGB LED Flood Light
| Energy Type: | Solar Power |
|---|---|
| Housing Material: | Aluminum |
| Shelling Color: | Black |
Ultra Slim Body Solar Powered Flood Lights High Lumen Led Chip 2700K IP65
| Color: | Gray |
|---|---|
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
| Working Life: | 50000hrs |
RGB Solar Powered Flood Lights Led 30w 60w 200w Sport Ground
| Led Qty: | 36led |
|---|---|
| Working Time: | 10-12 Hours (color Changing Mode) 8-10 Hours (fixed One Color Mde) |
| Type: | Multifunctional Solar Decoration Light |
Wall Football Pitch Warm White 200w LED Flood Light 5054 SMD AC 600w 800w
| Power: | 200w 300w 400w 500w 600w 700w 800w 900w 1000w |
|---|---|
| Input(Frequency): | AC 85-265V(50/60Hz) |
| Efficacy: | 90lm/w |
Motion Sensor All In One Solar LED Street Light 50W 100W 200W IP65 Waterproof Landscape Lamp
| Solar Panel: | 60W*18V Mono Type |
|---|---|
| Battery: | 24AH*12.8V (LiFePO4) |
| Work Time: | 10-15hour/day,5-7rainy Day |
EMC 30w 60w SMD3030 All In One Solar LED Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
No Wiring 6500K 30W All In One Solar LED Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Yard Garden Outdoor LED Flood Lights Cooling 20W High Power 2000LM
| Color: | Black |
|---|---|
| Lens Type: | Glass |
| Body Material: | Die Casting Aluminum |
Security Spotlight IP65 Waterproof Hot Sale Led Flood Light Aluminum Housing With Motion Sensor For Garden Street Wall
| Productname: | Led Flood Lights |
|---|---|
| Lifetime: | 35000h |
| Feature: | Corrision-proof, Pressure-proof |
KCD Warm White Waterproof Module 12 Volts Portable Floodlight Outdoor 200w Projectors LED Flood Light
| Productname: | IK05 |
|---|---|
| Lifetime: | 35000 Hours |
| Thd: | <12% |

