All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
170lm/w Solar Powered Flood Lights With Motion Sensor Garden Dusk To Dawn Security
| Led Light Source: | SMD5730 |
|---|---|
| Item Type: | Solar Flood Lights |
| Power: | 60W |
High Power Slim 7500lm 50w Solar Led Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Walk Way Road Parking Lot Area High Efficiency 6500K 60w Solar Led Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
High Brightness Waterproof Ip67 200w Solar Led Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Aluminum Housing Outdoor Led Flood Light Waterproof 200W Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| Beam Angle(°): | 120 |
High Lumen Outdoor Ip65 150 Watt Solar Led Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Outdoor All In One Solar LED Street Light 300W 51000 Lumen CRI80
| Material: | Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Style: | Modern |
| Usage: | Warehouse,garage,factory,workshop,gym,etc. |
100w 150w 200w LED Solar Powered Flood Lights Warehouse Ground Mounted Remote Controlled
| Chip: | SMD2835 |
|---|---|
| Input: | DC6V |
| Luminous: | 160Lm/W |
170lm/W Mono Solar Outdoor Flood Lights 50w 100w 200w 300w DC 6V
| Housing Material: | Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Body Color: | Black |
| Power: | 50w/100w/200w/300w |
Outdoor Waterproof Ip67 Led 4500lm 150w Solar Panel Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |

