All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
IP65 Rated Outdoor LED Flood Lights For All Weather Conditions With PIR SENSOR HIGH Brightness Super Bright
| Productname: | Led Flood Lights |
|---|---|
| Lifetime: | 35000h |
| Thd: | <12% |
KCD Factory Supply 35000 Lumen 150w 300w Floodlight High Lumens High Power Stadium IP66 200w Indoor LED Flood Light
| Productname: | IK02-2 |
|---|---|
| Lifetime: | 35000 Hours |
| Thd: | <12% |
150W LED Flood Light Easy Installation Compact Space Saving Design Outdoor Floodlight Energy Efficient Bright Lighting for Gardens Patios Warehouses and More
| Productname: | GK-P |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Power: | 50W-600W |
High-Brightness Modular LED Flood Light Aluminum Alloy Body IP65 Waterproof For Building Facades Courtyards Parking Lots Outdoor
| Productname: | LK-E |
|---|---|
| Lifetime: | 35000 Hours |
| Thd: | <12% |
Ip65 Outdoor LED Flood Lights 100 Watt 10000lm Warm White Floodlight Ik07
| Packaging Details: | Color box/Neutral packing/Carton BOX |
|---|---|
| Delivery Time: | 45 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
50 W 100 W 200 W 300 W Solar Outdoor Flood Lights EMC Higher Conversion Rate Strong Protection
| Body Material: | Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Power: | 50w/100w/200w/300w |
| Working Voltage: | DC 6V |
Waterproof Solar Powered Flood Lights 200 W 110 lm/W 6000K 50000hrs Lifespan
| Wattage: | 200W |
|---|---|
| Luminous: | 100-110 Lm/W |
| Lamp Luminous Flux(lm): | 20000lm |
Smart Slim Solar Powered Flood Lights 100w 200 W 240 W 300 W Rechargeable RGB
| Application: | LANDSCAPE,Garden Square Park,outdoor |
|---|---|
| Usage: | Landscape Yard Gutter Roof Door Gate Pathway |
| Working Time: | 10-12 Hours (color Changing Mode) 8-10 Hours (fixed One Color Mde) |
LED Rechargeable Solar Powered Flood Lights Sport Field Park Security
| Light Type: | Solar |
|---|---|
| Protection Level: | IP65 |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |
Extension Wire Solar Powered Flood Lights 200w Motion Sensor
| Product Name: | Solar Powered Fence Motion Sensor Home Garden Led Solar Light |
|---|---|
| Working Time: | 8-10 Hours After Fully Charged |
| Charging Time: | 6 Hours |

