All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ road light led solar street lamp ] match 208 Products.
High Power IP65 outdoor waterproof all-in-one 100W LED solar street light
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
IP65 Waterproof Integrated 300w Led Solar Street Light Outdoor
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Energy Saving 10W 20W 50W 60W 90W Integrated Solar Street Lamp
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
integrated SMD Aluminum 100W Led Solar Street Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 6V |
| Cri (ra>): | 80 |
SMD3030 34000lm 200watt Outdoor Solar Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Energy Saving Solar Street Light 100W High Lumen Super Brightness Automatic
| Lifespan (hours):: | 50000 |
|---|---|
| Working Time (hours):: | 50000 |
| CRI (Ra>):: | 80 |
KCD New Outdoor Waterproof 60w 80w 100w 120w Integrated All In One Led Solar Street Light
| Solar Panel: | MONO Solar Panel |
|---|---|
| Application: | ROAD |
| Warranty: | 3 Years |
IP65 Outdoor High Power All In One Led Solar Street Light Aluminum Durable Pole IK10 Protection with Solar Panel
| Wattage: | 30W/60W/90W/120W |
|---|---|
| Luminous Efficiency: | 170lm/W |
| Light Source: | SMD Chips |
Decorative Led Solar Integrated Lamp With Pole 50w 100w 150w 200w
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
EMC 100 Watt All In One Solar Street Light For Office School
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |

