All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 279 Products.
Extension Wire Solar Powered Flood Lights 200w Motion Sensor
| Product Name: | Solar Powered Fence Motion Sensor Home Garden Led Solar Light |
|---|---|
| Working Time: | 8-10 Hours After Fully Charged |
| Charging Time: | 6 Hours |
16000 Lumen Smart LED Solar Power Street Light SMD 90 Watt 200 Watt 500 Watt
| Light Source: | Bridgelux LED S Or Customized |
|---|---|
| Material: | High Quality Die-casting Aluminum Alloy |
| Light Degradation Rate: | 25000h ≤ 20 % |
Lithium Battery Outside Automatic Solar Street Light 200W Project Installation
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Power: | 30W/50W/100W/150W/200W |
| Working Lifetime(Hour): | 50000 |
200 W 20000lm Outdoor LED Street Lights Die Casting Aluminum Housing
| Lamp Type: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Power: | 200W |
| Efficiency(lm/W): | 100-120 Lm/W |
Bridgelux Smd IP66 200w Waterproof LED Street Light With Pole
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |
IP65 Waterproof Outdoor 50W 200w Solar Street Light High Lumen Power
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 6V |
Waterproof Solar Powered Flood Lights 200 W 110 lm/W 6000K 50000hrs Lifespan
| Wattage: | 200W |
|---|---|
| Luminous: | 100-110 Lm/W |
| Lamp Luminous Flux(lm): | 20000lm |
LiFePO4 Battery SMD 200W 150W High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
High Lumen Outdoor Ip65 150 Watt Solar Led Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
China Factory Solar Power All In One Solar Led Street Light 12V 50W 100W 150W 200W Outdoor Energy Saving Motion Sensor
| Cri (ra>): | 80 |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Working Lifetime(hour): | 50000 |

