All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 271 Products.
Road Project 50 W 100 W 150 W Led Street Light 265V Smd Slim
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
Eco Friendly All In One Solar LED Street Light High Energy 200w 34000lm LiFePO4 Battery
| Efficiency: | 34000lm |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Packaging Details: | Color box/Neutral packing/Carton BOX |
30000h Life 200w Polycrystalline High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Super Slim All In One Solar LED Street Light 100w 200w 300w Outdoor High Brightness
| Application: | ROAD,outdoor,Highway,courtyard,Garden |
|---|---|
| Product Name: | IP65 30w 60w 90w Motion Sensor All In One Solar Led Street Light |
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w): | 170 |
200W 20000lm 695X235X97mm Outdoor LED Street Lights waterproof IP65 rotatable hard shell for factory
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
100W 200W 300W LED Solar Street Light All In One Integrated 170lm/W Efficiency PC Lens
| Product Type: | All In One High Power LED Solar Street Light |
|---|---|
| Wattage: | 100W |
| Luminous Efficiency: | 170lm/W |
Energy Saving Solar Street Light 100W High Lumen Super Brightness Automatic
| Lifespan (hours):: | 50000 |
|---|---|
| Working Time (hours):: | 50000 |
| CRI (Ra>):: | 80 |
IP67 Waterproof Aluminum 200W Integrated Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Auto Intensity Controlled High Power Solar Street Light 60w 100w 200w For Backyard
| Item Type: | Split Solar Street Light |
|---|---|
| Product Name: | Outdoor Led Solar Street Light |
| Power: | 200w |
Ip65 Outdoor Solar Energy Integrated Solar Street Light 200 Watt
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |

