All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 277 Products.
SMD3030 34000lm 200watt Outdoor Solar Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
30W 60W 100W All In One Solar Led Street Light Outdoor Energy Saving IP65
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
KCD Parking Lot Die Casting Aluminium Smart 5 Years Warranty 30w LED Street Light Outdoor Landscape Street
| Application: | LED Street Light |
|---|---|
| Waterproof Grade: | IP65 |
| Service Life: | >50000h |
OEM ODM 220V 150Watt Outdoor LED Street Lights waterproof IP65 rotatable brand chips
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
High Lumen All In One Solar Light 100W Super Brightneess
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Aluminum Body Energy Saving Solar Street Light 100W Integrated All in One
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
KCD Waterproof High Brightness Lamp Outdoor 100 Watt Long-Distance LED Street Light With Auto Dimming Control
| Features: | IP65 Waterproof |
|---|---|
| Application: | LED Street Light |
| Waterproof Grade: | IP65 |
KCD Classic Performance Safety Electric Die Casting Aluminium Housing Efficient Waterproof Slim 150w Smart LED Street Lights
| Application: | LED Street Light |
|---|---|
| Waterproof Grade: | IP65 Waterproof |
| Service Life: | >50000h |
Highway Public Road Solar Street Light 30w 90w 200w Aluminum Alloy IP65 6000k
| Lifetime: | >50000 Hours |
|---|---|
| LED Flood Lighting Warranty: | 3 Years |
| Working Mode: | PIR Sensor And Light Control |
IP66 High Power Solar Street Light 150 Watt 200 Watt 400 Watt 6000k With Battery
| Led: | Bridgelux Chips3030 |
|---|---|
| LifePO4 Battery: | 18AH-54AH 12.8V |
| Solar Panel: | High Efficiency Monocrystalline Silicon |

