All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high power street light 200w ] match 271 Products.
Intelligent Aluminum Body 50000h 30w All In One Solar Street Light
| Item Type: | Street Lights |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Cri (ra>): | 90 |
Explosion Proof Lithium Battery 34000lm Solar Panel Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
5050 SMD LED High Power Solar Street Light Aluminum 150w Ip67
| Product Name: | Waterproof Smd 20w 40w 60w Solar Led Street Light |
|---|---|
| Solar Panel: | 6V Single Crystal High Energy Efficiency Solar Panel |
| Material: | Aluminum Alloy |
SMD2835 Solar Powered LED Street Lights Waterproof Slim Body 170lm/W 50000 Hours
| Power Souce: | Solar Power |
|---|---|
| Housing Material: | Die Casting Aluminum |
| Efficiency: | 170lm/w |
Aluminum Body 150W IP66 High Lumen Led Street Light rotatable high lumens brand chips
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Long Lighting 7500lm Integrated 50 Watt Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
EMC 30w 60w SMD3030 All In One Solar LED Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Ultra Thin 130lm/W Smd Led Street Light 50Watt
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
SMD3030 34000lm 200watt Outdoor Solar Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
30W 60W 100W All In One Solar Led Street Light Outdoor Energy Saving IP65
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |

