All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
Outdoor Solar Led Flood Light 50w 100w 200w 300w 400w 500w
| Warranty: | 5 Years |
|---|---|
| Luminious Efficiency: | 130lm/W |
| Wattage: | 200W |
25watt 40watt 60watt 100watt Solar Powered Flood Lights Integrated Outdoor Flood Lamp
| Product Name: | Aluminum Alloy Solar Flood Light |
|---|---|
| Material Of Housing: | Aluminum Alloy |
| Charging Time: | 6-8h |
Aluminum Waterproof Ip65 100w Led Solar Powered Flood Lights
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
170lm/w Ip66 300w Solar Outdoor Flood Lights For Garden
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Waterproof Grade: | IP65 |
| Beam Angle(°): | 90° |
17000 Lumen 100 Watt Solar Outdoor Flood Lights PC Lens Heat Dissipation
| Lamp Efficiency(lm/W): | 170lm/W |
|---|---|
| Wttage: | 100W |
| Body Material: | Die Casting Aluminum |
100 Watt Solar Outdoor Flood Lights Garden Integrated Sensor Automatic Dusk Till Dawn
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Rated Power: | 100W 120W 200W |
| Product Name: | PC Lens SMD LED Solar Flood Light |
50w 100w 200w 300w Wireless Solar Outdoor Flood Lights Smd 5050
| Wattage: | 50w,100w,200w,300w,ect. |
|---|---|
| Leds: | Smd 2835/smd 5050 |
| Bean Angle: | 180 Degrees |
100W 9000 Lumen Outdoor LED Flood Light Fixtures 3000k 4000k Ip65 LED Flood Security Light
| Wattage: | 30w/50w/100w/150w/200w |
|---|---|
| CCT: | 2700-6500K |
| Working Lifespan: | 50,000 Hours |
SMD2835 Beads 100W IP65 Outdoor LED Flood Lights High Lumen Super Bright
| Wattage: | 100W |
|---|---|
| Product Type: | Outdoor LED Flood Light |
| Housing Material: | High Quality Aluminum |

