All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
Aluminum Seperated Solar Powered Outdoor Street Lamp Led Street Light DC 300W 400W IP66
| Product Name: | 100W Solar Street Light |
|---|---|
| CCT(Color Temperature): | 3000K-6500K |
| Material Of Housing: | Aluminum Alloy |
High Lumen Long Working Time Outdoor 50W 100W 150W 200W 250W 300W Pole Led Solar Street Light Battery
| Solar Panel: | 18V80W Solar Panel(mono Crystalline Silicon) |
|---|---|
| Battery Capacity: | Lithium Battery 12.8V 30AH |
| Specical Function: | Automatic Dust Sweeping And Snow Cleaning |
IP65 Waterproof Integrated 300w Led Solar Street Light Outdoor
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Led Street Light 80w 90w 150w 240w 250w 500w 800w 900w
| Product Name: | 100w Led Street Light |
|---|---|
| Item: | LED Street Light |
| Type: | High Lumens Waterpoof IP65 Led Street Light |
Energy Systems Solar Street Light 200W High Lumen With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Lower Priced Solar Reflector Light Outdoor Projector Flood Light Led Remote Control Waterproof Flood Light 40W 60W 120W
| Product Name: | Solar Flood Light |
|---|---|
| Material Of Housing: | Aluminum |
| Charging Time: | 6-8h |
DC 12V 24V 220V 110V Waterproof IP66 Led Projector Lamp 30W 50w 100w 200w Portable Led Floodlight Outdoor Flood Light
| Productname: | IK03-E2 |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Thd: | <12% |
DC 12V 24V 220V 110V Waterproof IP66 Led Projector Lamp 30W 50w 100w 200w Portable Led Floodlight Outdoor Flood Light
| Productname: | IK03-E2 |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Thd: | <12% |
KCD Landscape Outdoor Floodlight Manufacturers Warm White 10w 20w 30w 50w 100w 150w 200w 5054SMD CE IP65 LED Flood Light
| Productname: | IK05 |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Power: | 30W/50W/100W/200W |
KCD Aluminum 6500k Lens Projectors 5054 SMD IP65 Outdoor COB OEM Floodlight 100w 200w 300w 400 Watt LED Flood Light
| Productname: | GK-P |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Power: | 50W-600W |

