All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
Integrated 200W Solar Street Light IP67 Waterproof Motion Sensor Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
KCD 30w 50w 100w 150w 300w Projectors Security Stadium Garden Outdoor 12v SMD Smart New RGB LED Floodlight Flood Lights
| Productname: | GK-P |
|---|---|
| Lifetime: | 35000 Hours |
| Thd: | <12% |
Waterproof IP66 Integrated 20W Solar Sensor Light high power for garden road factory bright
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
15000lm High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
3000k LED High Power Solar Street Light Photovoltaic Pole Mounted 30watt 60watt 100watt
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Wateproof |
| Product Name: | All In One Solar Led Street Light |
Silver Ultra Thin Aluminum Housing 50w Led Floodlight Ip66 waterproof 10KV 200 watt for street garden basketball court
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
High Lumens Separate SMD 100Watt Solar Street Light waterproof IP65 Wide range exposure
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
7500lm Integrated 50 Watt Solar Street Light 90° Beam Anglec waterproof IP65 high power super brigh solar light for road
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
IP65 Outdoor Landscape Solar Street Light 100W 170lm/w
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
SMD 3030 100w 12V 10kg High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |

