All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
Remote Control Integrated Outdoor LED Street Light 300watt 400watt Solar Streetlight All In One With Big Battery
| Product Name: | All In One Solar Street Light |
|---|---|
| Color Temperature: | 6500K Cool White |
| Lamp Body Material: | Aluminum Alloy |
IP65 Waterproof Outdoor 50W 200w Solar Street Light High Lumen Power
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 6V |
IP65 Waterproof Remote Control Led Street Light Outdoor With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
300W High Lumen Led Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
100w High Powered LED Solar Flood Lights With Motion Sensor Outdoor Dusk To Dawn
| LED Power: | 100W/200W/300W |
|---|---|
| LED Luminous Flux: | 170LM/W |
| CCT: | 3000K-6000K |
KCD Industrial Aluminum 100w 200w 300w Security Solar Flood Light High Lumen Rechargeable Solar Floodlights
| Color: | Black |
|---|---|
| Wattage: | 100w |
| Lumenous: | 170lm/w |
Black Monocrystalline Solar Panel Outdoor Flood Lights Waterproof Glass Lens
| Wattage: | 100w |
|---|---|
| Solar Panel: | Monocrystalline |
| Battery: | 3.2V/8Ah |
Multifunctional 200watt LED Solar Flood Light IP65 With Remote Control
| Product Name: | LED Solar Garden Light |
|---|---|
| Application: | LANDSCAPE,Garden Square Park,outdoor |
| Type: | Multifunctional Decoration Solar Flood Light |
50000 Lumen Controller Separate 200w Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
SMD IP65 Waterproof High Lumen Outdoor Garden Stadium Sports Smart Ultra Slim 20w 30w 50w 100w 200w Flood Light
| Productname: | IK03-E2 |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Thd: | <12% |

