All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
Bridgelux Smd IP66 200w Waterproof LED Street Light With Pole
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |
High Power Module Waterproof LED Street Light Outdoor 70Ra 100watt
| Power: | 50w/100w/150w/200w |
|---|---|
| LED Chip: | 2835LED |
| Input Voltage: | AC100-240V |
OEM ODM 220V 150Watt Outdoor LED Street Lights waterproof IP65 rotatable brand chips
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
SMD LED Solar Flood Light With Sensor 30W 60W 100W 200W Flood Lamp
| Lamp Body Material: | ABS/Aluminum |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(lm): | 1000 |
| Working Temperature(℃): | -20-50 |
100w 150w 200w High Bay solar motion sensor flood light Explosion Proof For Warehouse
| Input Voltage(v): | AC85-265V |
|---|---|
| Cri (ra>): | 85 |
| Ip Rating: | IP65 |
50000h Working Lifetime Narrow Beam Led Solar Floodlight 100w
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
KCD 3 Years Warranty IP67 400w 500w China Manufacturers LED Solar Power Floodlight 12v Flood Lights For Stadium 1500w
| Material: | Die-cast Aluminum |
|---|---|
| Power: | 50w/100w/200w/300w/400w/500w |
| Ip Rating: | IP65 |
SMD Aluminum Led Outdoor Security Floodlight IP65 10W 20W 30W 200W 400W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
170lm/W Portable Remote Control Solar Flood Lamp Outdoor Waterproof
| Color Temperature(CCT):: | 2700~6500K |
|---|---|
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w):: | 90, 170lm/w |
| CRI (Ra>):: | 80 |
High Lumen All In One Solar Light 100W Super Brightneess
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |

