All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
High Lumen Ip65 200w Solar Waterproof LED Street Light
| Application: | ROAD |
|---|---|
| Color: | Black |
| Product Name: | KCD TRS05 SOLAR STREET LIGHT 50W 100W |
30W 50W 100W 300W 500W LED Solar Floodlight Outdoor IP65 Flood Light
| Beam Angle: | 120° |
|---|---|
| Charging Time: | 6-8 Hours |
| Color Temperature: | Warm White |
KCD Waterproof IP65 High Lumen Gymnasium Garden Stadium Heavy Duty 30w 50w 100w 200w 300w Outdoor LED Solar Flood Light
| Energy Type: | Solar Power |
|---|---|
| Housing Material: | ABS |
| Shelling Color: | Black、Gray |
Wholesale Price Projector Lamp Outdoor Long Range 500w Solar Flood Light for garden house use waterproof
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Wattage: | 500W |
Black Body 17000 Lumens Outdoor Solar Flood Lights 50w 100w 200w 300w IP65
| Wattage: | 50W/100W/200W/300W |
|---|---|
| Kelvins: | 2700K/3000K/4000K/5000K/6500K/6700K |
| Warranty: | 3 Years |
KCD IP65 Wireless Dusk To Dawn Auto Solar Monocrystalline Sport Stadium Floodlight 200w 500w 2000w Solar Flood Lights
| Energy Type: | Solar Power |
|---|---|
| Housing Material: | Aluminum |
| Shelling Color: | Gray |
Waterproof Ip65 50w Led Solar Flood Light Outdoor 8500 Lumens
| Energy Type: | Solar Power |
|---|---|
| Housing Material: | Aluminum |
| Shelling Color: | Gray |
IP65 Waterproof Solar Flood Light - High Brightness, Lightweight Design with Premium Brand LED Chips
| Wattage: | 50W/100W/200W/300W |
|---|---|
| CCT: | 6500K |
| Warranty: | 3 Years |
170lm/w High Lumen All In One Outdoor Solar Street Post Lights Ip65
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |
Die Casting Aluminum Solar Led Floodlight Ip65 50w 300w Intelligent Remote Control
| Charging Time: | 6-8HOURS |
|---|---|
| Working Time: | ≥12 Hours |
| Working Mode: | Light Induction +Intelligent Remote Control |

