All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
IP65 Waterproof Outdoor Smart LED Solar Powered Motion Flood Lights 60W Energy Saving
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Ip65 ABS Outdoor LED Solar Flood Light 30w 40w 80w 100w 200w Floodlight
| Control Mode: | Light Control + Remote Control + Time Control |
|---|---|
| Mask Material: | PC |
| Color: | Black |
OEM Solar Flood Light Aluminum Housing Waterproof Wireless Outdoor Wallside Light
| COLOR: | BLCAK/WHITE |
|---|---|
| MATERIAL: | DIE CASTING ALUMINUM |
| STYLE: | MODERN |
Explosion Proof Lithium Battery 34000lm Solar Panel Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
SMD2835 Energy Saving Security Solar Flood Light 200W High Lumen Aluminum Body
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Low Profile Residential LED Outside Flood Lights Dimmable Color Changing 50 Watt 100 Watt
| LED Flood Lighting Power: | 20W/30W/50W/100W/150W/200W |
|---|---|
| LED Driver: | Led Driver/ 0-10v Led Dimming Driver/ Dali Dimming Led Driver |
| Input Voltage: | AC85-265V, 50/60HZ |
400w Equivalent Motion Sensor Led Solar Flood Light IP65 Waterproof
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
High Brightness Solar Flood Light IP65 300W Outdoor Garden Landscape Lamp
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
30W 50W 100W 200W 300W Outdoor Flood Light Waterproof Refletor Projecteur Led Flood Lamp For Stadium
| Beam Angle: | 120° |
|---|---|
| CRI: | >80 |
| Color Temperature: | 3000K-6000K |
SMD2835 300w Solar Flood Light For Garden Square Backyard
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |

