All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
CRI 80 LED Solar Flood Light 300W Waterproof Solar Outdoor Floodlight
| CRI: | 80 |
|---|---|
| Color Temperture: | Daylight |
| Solar Panel: | Monocrystallin |
LiFePO4 Battery IP65 6500K 100w Solar Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Aluminum high quality 100W outdoor solar flood light
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
Warehouse Sport Ground Portable Outdoor 100w solar flood light with Sensor
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Onsite Metering, Project Installation |
|---|---|
| Input Voltage(V): | DC 5V |
| CRI (Ra>): | 80 |
30W Landscape Modern Remote Garden Led Solar Flood Light 170 lm/w
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Garden Outdoor Led Solar Flood Light 30W 60W 100W 150W 200W IP65 High Lumen
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Onsite Metering, Project Installation |
|---|---|
| Input Voltage(V): | DC 5V |
| CRI (Ra>): | 80 |
EK02 Slim 30W 240V Led Blet Marine Flood Light Super Brightness
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | High Power Led Chip |
| Feature: | High Brightness |
High Lumen IP65 Waterproof Outdoor Led Floodlight SMD 50W
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | High Power Led Chip |
| Feature: | High Brightness |
Aluminum Body Energy Saving Solar Street Light 100W Integrated All in One
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Aluminum Alloy Led Landscape Flood Lights 20w 30W 40W RoHS Ip65
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |

